Warsztaty kulinarne dla szół


Gotowanie jest sztuką, w której niezwykle ważne są inspiracja, wyobraźnia i wena twórcza. Ale to również rzemiosło, którego można się nauczyć. Idealnym początkiem przygody kulinarnej może być spotkanie z fascynującą kuchnią staropolską, na które zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, a także szkół gastronomicznych.

Pod okiem profesjonalnego kucharza młodzi adepci sztuki kulinarnej samodzielnie przyrządzą potrawy według XVII-wiecznych przepisów. Do ich przygotowania użyją starannie dobranych, niekiedy już powszechnie zapomnianych składników. Będzie to dla nich doskonała okazja do zapoznania się z tradycją, obyczajami i nigdzie indziej niespotykanymi produktami kulinarnymi. Idealnym finałem będzie wspólna uczta, podczas której uczestnicy zajęć rozsmakują się w kuchni historycznej. Zaszczepimy w uczniach ciekawość, która może się przerodzić w prawdziwą pasję kulinarną!

Informacje o rezerwacji warsztatów znajdą Państwo na stronie internetowej muzeum: wilanow-palac.pl/strona/7/kultura_warsztaty_muzealne_13_15_lat.html#content

Kontakt: Paulina Szulist-Płuciniczak,
email: pszulist[at]muzeum-wilanow.pl


POWRÓT